592 63 Štěpánov nad Svratkou 229

+420 725 893 246, 604 891 684 info@dufecars.cz

Renovace veteránů

Renovace oldtimerů a youngtimerů

Jedním z hlavních oborů naší činnosti je renovace automobilových veteránů různých značek. V současné době stále roste obliba vlastnit nějaké historicky cenné vozidlo. Investice do veterána může majiteli opravdu pěkného kousku přinést poměrně vysoké zhodnocení a v neposlední řadě si jízdou v krásném oldtimeru nebo youngtimeru zpříjemníte nejednu neděli.

Protože se jedná zpravidla o vozidla stará několik desítek let, je větší nebo menší oprava téměř vždy nutností. V prvé řadě závisí na tom, jak se k vozidlu chovali jeho současní i předchozí majitelé. Dále např. jaké materiály byly ve vozidle použity atd.

Naší doménou jsou především renovace karoserií, ale po domluvě je možné spolupracovat s externími dodavateli dalších služeb s renovací souvisejících – např. v oboru autočalounictví, renovace motorů a mechanických částí, elektroinstalací a jiné. Nejčastěji se při renovaci karoserie setkáme s korozí, které ve větší či menší míře postihuje všechna hůře udržovaná vozidla. Nezřídka se vyskytují také poškození po předešlých haváriích, která někdo před námi ne zcela odborně opravoval.

Běžnou praxí je nejprve odstranění všech starých nátěrů a laků, které se na vozidle v celé jeho historii objevili. To provádíme pískováním celé karoserie nebo jejích částí, případně tryskáním vodním paprskem, při kterém karoserie netrpí úbytkem materiálu.